אודות

נעים להכיר,

אני יפעת פאר, אמא לחמישה ילדים שהגיעו לעולם לאחר 5 שנים של ניסיונות מרובים וטיפולי IVF.
2 זוגות תאומים בנים, יהלי ועילי ויועד ויובל, ונסיכה אחת, אלה, שהגיעה אלי באופן טבעי והפתיעה את כולנו

במהלך הניסיונות להרות לא ויתרתי. ניסיתי, האמנתי והמשכתי כי הבנתי שאם אני אפסיק ואוותר, לעולם לא אגשים את חלומי הגדול – להיות אמא.

זו הייתה הפעם הראשונה שהבנתי שאני האחראית הבלעדית על הבחירות שלי בחיים.

כשהבאתי את ילדיי לעולם, הייתי האישה והאמא הכי מאושרת עלי אדמות. נשארתי בבית עשר שנים כדי לגדל אותם מתוך בחירה אישית ומשפחתית וכדי לתת להם את כל מה שהם צריכים.
לאחרונה אפילו פתחתי עמוד אינסטגרם שבו אני משתפת בחוויות האישיות שלי כאמא לחמישה ילדים, מתי אני מוצאת זמן לעצמי ומה אני עושה בו, איך אני מסתדרת בין גידול הילדים, העסק והתחושות שלי. ברגעים היפים והטובים וגם ברגעים הפחות טובים. מוזמנים לעקוב אחרי כאן

במהלך ביקור שגרתי אצל הרופא שמלווה את עילי בני הבכור מגיל 4, הוא אמר לי משפט שנחרט בראשי. משפט שבעקבותיו החיים שלי ושל עילי השתנו מן הקצה אל הקצה.

“אני רוצה לשלוח אותו לאבחון של אוטיזם”

הייתי המומה. בעיקר חשבתי על כך שהוא רק בן 10, הילד האהוב שלי. הבן הבכור שלי.

מרגע האבחון ובמשך שנתיים הכול התנהל בשקט. לא שיתפתי כמעט אף אחד. הרגשתי שאני לא מסוגלת לדבר על זה ובעיקר לא ידעתי מה זה אומר בכלל.

לאט לאט התחלתי לקבל החלטות חשובות כדי לעזור לו ולנסות להכיר את העולם החדש שאליו נחשפתי. למדתי להכיר את עילי שלי מחדש. העברתי אותו לכיתת תקשורת למדתי מה זה אוטיזם.

זו הייתה כיתת הלימוד הפרטית של עילי, שלי ושל כל המשפחה שלנו.

הקשיים וההתמודדות שהיו לי עם עילי והאוטיזם, היו מאתגרים במיוחד. לילה אחד החלטתי לצאת עם זה לעולם ולספר לכולם עם מה אנחנו מתמודדים. לשתף בקשיים הקיימים ולהעניק הצצה לחיים שלנו עם האוטיזם. כשעשיתי זאת, צירפתי למסע עוד 11 ילדים ומשפחות שחווים את מה שאנחנו חווינו. עוצמה משותפת וקול גדול שמביא את השונה, המיוחד והאחר.

הנושא צבר תאוצה רבה ופחות משנה לאחר ההחלטה ששינתה את חיי, הקמתי גם תערוכת צילומים מרגשת של 12 ילדים. ילדים מהממים, מדהימים ומיוחדים. כל אחד – עולם ומלואו.  לצד כל תמונה צירפתי פוסט אמיץ שכתבה האם על הקשיים וההתמודדות היום-יומית שהם חווים.

התערוכה הזו, מעניקה הצצה לחיים המורכבים והעדינים שלנו. דרך שיתוף כנה, רגיש וחשוף לכל העולם נצליח לייצר שינוי – אנשים יצליחו להבין ולהתחשב באחר. בשונה.

אני מאמינה שהשיתוף חשוב ומשמעותי וזה לא משנה עם איזה לקות מתמודדים. מה שבאמת חשוב זה לחבק.

משם נולד השם לתערוכה: ‘לחבק את האוטיזם’ 

לצד התערוכה יצאתי עם הרצאה של הסיפור האישי שלי. הרצאה שבה אני משתפת בסיפור המשפחתי שלנו שהחל בעיקר כאשר עילי היה בן ארבע והתחילו סימנים של ילד ‘לא רגיל’ ועד לגיל עשר, בו שלח אותנו הרופא של עילי לאבחון.

חצי שנה לאחר האבחון של עילי, היה לי רגע גורלי – הרגע שבו החלטתי להגשים את עצמי. את יפעת כפי שאף אחד אחר לא מכיר. אפילו לא אני.

פתחתי סטודיו לצילום אצלי בבית והגשמתי חלום נוסף –  להיות צלמת! שנים קודם לכן למדתי צילום ולא עשיתי עם זה דבר. עד שהגיע הרגע שבו החלטתי לראות את עצמי.

אני מאמינה שהחיים מורכבים מאוסף של רגעים, של זיכרונות שנחקקים עמוק בזיכרון והופכים אותנו לאדם שאנחנו.

הצילום הוא חלק ממני. מאז שאני זוכרת את עצמי. לתפוס את הרגע הקטן הזה בו מתגנב לו מבט של אהבה, מבט של גאווה, חיוך של אושר ונחת, צחוק מכל הלב והנשמה, סוד כמוס בין אחים, מבט אוהב בין זוג אהבים… הרגעים הקטנים שמרכיבים את התמונה המלאה.

 מההחלטה הגורלית ועד היום חלפו כמעט שלוש שנים. גיליתי בעצמי כל כך הרבה יכולות, רצונות, תחושות, רגשות והמון רגעים של עשייה בלתי מפסקת.

אני מנהלת שלוש קהילות בפייסבוק:

נשות הכפר: קהילת נשים מאזור כפר סבא והסביבה

לחבק את האוטיזם: מקום חם לאימהות אשר יש להן ילד/ה שנמצאים על הרצף האוטיסטי

הבית שלך להופעה – HOME SHOW: קבוצה שהוקמה באהבה גדולה למען האומנים אשר נמצאים כרגע בתקופת הקורונה ואינם מופיעים בשל המגבלות ולמען הקהל אשר צמא להופעות ומעוניין לארח בביתו אומנים. בקבוצה ניתן ליצור קשר עם אומנים שונים ולמצוא להקה/מופע לאירוע מיוחד וחגיגי אצלכם בבית.

אני מאמינה גדולה שכל אחד אחראי על הבחירות שלו בחיים כי בעקבות ההגשמה העצמית שלי, לצד גידול הילדים הבנתי שאני מלאת רעיונות, יזמית, יודעת לדחוף דברים קדימה, יוצרת, חולמת ומגשימה, מחברת בין אנשים, מעניקה עזרה ומשפיעה בדרכי שלי.

לפעמים הבחירה יכולה להגיע בשנייה ולעיתים זה לוקח זמן אבל דבר אחד משותף לשניהם – שרק אני מחליטה. תמיד יש מקום לתקן ולשנות במידת הצורך.

בעקבות ההחלטות שלקחתי בשנים האחרונות ובכלל, הבנתי שהכול אפשר לשנות, להזיז, לעשות ולהביא לשינוי גדול בחיים.

יש לכם רעיון או מיזם בראש? רוצים לקבל תמיכה? אוזן קשבת? עזרה בפיתוח?

אני כאן. מוזמנים לפנות אליי ונקבע פגישה.

מזמינה אתכם גם לחלוק איתי את הרגעים הקטנים והמיוחדים שלכם. להנציח אותם בתמונה אחת ששווה יותר מאלף מילים.

להזמין אותי להרצאה של הסיפור האישי או להגיע לתערוכה.

שלכם, יפעת פאר

Scroll to Top